مشکلات زندگی ،حملهههههههههه

 

حمله به مشکلات

 رویارویی با مشکلات و سختیها در زندگی، مسئله ای است که همه انسانها به نوعی آن را تجربه کرده اند. مواقعی که دنیا برایتان تیره و تار می شود و تصور می کنید که مشکل شما، بزرگترین مشکل در دنیاست.

مواقعی که ممکن است از خودتان بپرسید که چطور می توانم در برابر این مشکل، ایستادگی کنم و به زندگی ادامه دهم؟

در این شرایط ممکن است مشکلات مختلفی وجود داشته باشد. مشکلات مالی، مریضی و یا از دست دادن نزدیکان. البته این موارد شاید سخت ترین مواردی باشند که هر کس آنرا تجربه کند در شرایط سختی قرار می گیرد. اما واقعیت این است که زندگی ادامه دارد و باید ادامه داد ودر این مسیر نباید ایستاد.

 عده دیگری هم هستند که هیچ یک از این مشکلات را ندارند اما دائما در نگرانی به سر می برند. نگرانی از فردا و زندگی آینده شان و اینکه چه خواهد شد؟

یک نکته اساسی را همیشه در ذهن داشته باشید و آن اینکه شما یک انسان هستید و حق دارید با آرامش زندگی کنید و اگر به دنبال راحتی هستید در زمان حال زندگی کنید. این واقعیت را همواره به خاطر داشته باشید که ناراحتی های امروز شما نمی تواند کمکی به حل مشکلات فردایتان بکند.

برای مبارزه با احساس ناامیدی یک راه حل وجود دارد و آن این است که در لحظاتی که احساس ناامیدی می کنید تنها و تنها به داشته هایتان فکر کنید. این امر تا حدودی از نگرانی شما می کاهد. اقدام دیگری که می تواندر چنین لحظاتی انجام داد این است که از خود بپرسید که: بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد چیست؟ اگر چنین اتفاقی رخ دهد، آیا قادر به ادامه زندگی خواهم بود؟

حقیقت این است که اغلب ما، مسائل را بیش از اندازه برای خود بزرگ می کنیم. فراموش نکنید که بدترین اتفاقی که ممکن است برای هر کسی رخ دهد، خیلی ناراحت کننده خواهد بود اما، با این اتفاق دنیا تمام نخواهد شد.

زندگی را به خود سخت می گیرید و ممکن است به خاط وقوع مسئله ای جزئی، به مدت یک هفته خواب و خوراک نداشته باشید و خودتان را اذیت کنید. در حالیکه هستند افرادی که در این شرایط هم قرار می گیرند و به راحتی از مسائل عبور می کنند چون بیش از حد، زندگی را به خود سخت نمی گیرند. مهم این است که همواره در این فکر باشید که به بهترین نحو ممکن، زندگی کنید.

در مرحله بعدی آنچه مهم است اینکه از اتفاقاتی که در زندگی تان رخ می دهد، درس بگیرید. وقتی مروری بر تجربه های اوضاع نابسامان زندگی خود داشته باشید، می توانید فرصتی برای یادگیری داشته باشید و درس های ارزشمندی برای خود ذخیره کنید.

کم نیستند افرادی که در سختیها ومصائب هم خود را شاد نگه می دارند و لبخند را فراموش نمی کنند. این افراد کسانی هستند که معتقد به حل و تمام شدن همه مشکلات هستند و معتقدند که این تجربیات، آنان را پخته و آب دیده می کند. این ساده ترین تعبیری است که در این شرایط می توان به کار برد.

یک نکته اساسی را همیشه در ذهن داشته باشید و آن اینکه شما یک انسان هستید و حق دارید با آرامش زندگی کنید و اگر به دنبال راحتی هستید در زمان حال زندگی کنید

 همیشه سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و برای دور شدن از فضای افسوس و اندوه ناشی از برخی مشکلات، خود را سرگرم سازید و به کاری مشغول شوید. مسلما ایجاد سرگرمی به شما کمک خواهد کرد. یک راهکار دیگر وجود دارد برای کسانی که به دنبال داشتن احساسی بهتر در شرایطی هستند که از مشکلی رنج می برند. در این مواقع می توانید به انجام دادن کاری برای دیگران فکر کنید. به جای اینکه بنشینید و فکر کنید و غصه بخورید می توانید به دوستتان زنگ بزنید و او را خوشحال کنید و یا برای یکی از عزیزانتان، هدیه ای بخرید. مطمئنا چنین اقداماتی به ایجاد احساسی بهتر و مطلوب تر، کمک خواهند کرد.

 آنچه مهم است یادگیری این مهارت است که به مشکلات و سختی های زندگی، حمله کنید و آنها را به مبارزه دعوت کنید و در این شرایط است که متوجه می شوید که این مصیبت ها، آنقدرها هم سخت و دشوار نیستند. بدون شک برای آن کس که به نتایج شیرین این تجربه ها، آگاه است، دست و پنجهنرم کردن با مشکلات، ساده تر خواهد بود.

 

/ 0 نظر / 38 بازدید