هیچگاه آغوش مادر را دست کم نگیرید

جوان‌هایی که امروز بلد نیستند کسی را دوست داشته باشند، خود را از هر کسی مهم‌تر می‌دانند یا دائم نگران طرد شدن و ترک شدن هستند، حاصل پرورش غلط همین مادرانند که از کودکی به عمد یا سهو، آغوش شان را از فرزندشان دریغ کرده اند.

اغلب کودکان طبیعی بین 9 ماهگی تا چهار سالگی علائم وابستگی را از خود بروز می‌دهند. بچه‌های بزرگتر چنانچه بدلیل تغییرات زندگی احساس تنش و استرس کنند، می‌توانند این خصوصیت را از خود بروز دهند.

وابستگی در نوپایان طبیعی است چون به تازگی وارد دنیای جدیدی شده‌اند و احساس ترس و ناامنی، گاهی آنان را وادار به بودن در کنار والدین می‌کند اما بروز این رفتار در کودکان بزرگتر طبیعی نیست و باید اصلاح شود. با این کودکان باید صبور بود و کم کم آنها را برای جدایی آماده کرد؛ رها کردن ناگهانی و غیره منتظره آنها کارساز نخواهد بود.

او را در آغوش بگیرید. عصبانی نشوید و یا با او اوقات تلخی نکنید. وابستگی کودک نتیجه عدم امنیت است. با در آغوش گرفتن فرزندتان در واقع به او می‌گویید دوستت دارم، در کنارت هستم و باعث احساس امنیت و آسودگی او می‌شوید. به فرزندتان نشان دهید که احساسش را درک می‌کنید. کاری نکنید که احساس کند بیان احساساتش کار غلطی است.

/ 6 نظر / 38 بازدید
پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم

سید@

سلام... ولنتاین؛ افسانه ای که به خوردمان داده اند تلاش رسانه های غربی برای ترویج سنت مسیحیان در ایران چند سالی است که در روزهای اواخر بهمن، تعدادی از مردم کشورمان اقدام به بزرگداشت روزی به نام "ولنتاین" می کنند که معرف سبک زندگی غربی است. و...

سید@

سلام... خیلی مفید بود بدرد خیلی خورد... آخه محمد طاها ...

زینب

بسم الله...سلام اونایی که میخوان به ارباب بگن با معرفتن وبا مرام وتا آخر عمرشون برای اینکار پایه هستن بیان برا ثبت نام .....دیگران رو هم به خاطر ارباب با خبر کنین یاحق

hamid

سلام شما هم وب زیبایی داری تبادل لینک میکنی؟[قهقهه]